Page 2252 of 2311 FirstFirst ... 224222492250225122522253225422552262 ... LastLast
Results 22,511 to 22,520 of 23103
  1. #22511
    Elite Member rl's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Gender
    Male
    Posts
    1,081

    Quote Originally Posted by jackdi View Post

    Pwede ra man to nimo ipa-convert to regular savings imong ofw account Boss.
    Kay mao man pod nahitabo nako

    Di ko sure on MetroBank Boss.
    Naa man ko'y account sa ila pero pang-buffer ra.
    Panaggsa ra kaayo namo gamiton oi.
    Im not sure how their online system is.


    thanks sa info boss jack, cge pa convert toh nako bsan close na akong bdo lol hopefully helpful sila

  2. #22512
    Quote Originally Posted by digitalsuperman View Post
    ordinaryong programmer boss hehehe
    aysus, di na sila ka afford nimo boss mao wala nay motawag nimo. hahaha. ana jud na ang kinabuhi.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by jackdi View Post
    Haya-haya o! bakasyon na pod!

    Pwede ka ra mag-open sa BPI Boss
    Ok na guro ron ilang system oi.

    Ako Boss kay BDO ko.
    Nya timing kay naa na'y BDO Remit ang POSB/DBS so dili na ko moadto og LuckyPlaza to remit; online nalang ko.

    Sa una, kung magbayad ko for OEC, BDO online ra ko.
    Nya kung mag-funding ko's akong ColFinancial account and FarmOn account, mag-BDO online transfer ra ko.
    Nya kung gusto nako load'an ang cell number sa akong mga babaye, pwede ra thru BDO online gihapon.
    So far... its working well for me man pod.

    IF sa BDO ka mag-open Boss, ayaw open og OFW account kay taas og maintaining balance (P10k man guro).
    Ordinary BDO savings account (w/ ATM card) lang aron P2k ra ang maintaining balance


    ayay, load sa mga babaye!

    - - - Updated - - -

    lain pa ato, kinsay nakabantay nga daghan na nanguli sa Pinas? Sa akong mga kaila daghan na kau nanguli. In fact, hapit na pud mi mo uli.

  3. #22513
    Quote Originally Posted by SUEDE View Post
    ayay, load sa mga babaye!

    - - - Updated - - -

    lain pa ato, kinsay nakabantay nga daghan na nanguli sa Pinas? Sa akong mga kaila daghan na kau nanguli. In fact, hapit na pud mi mo uli.
    Wife and 2 daughters na Boss oi ikaw jud Boss

    _____

    Yup.... mura'g ubay-ubay na jud ang nanguli Boss.
    Why man mouli mo Boss?

  4. #22514
    Elite Member rl's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Gender
    Male
    Posts
    1,081
    Quote Originally Posted by SUEDE View Post
    aysus, di na sila ka afford nimo boss mao wala nay motawag nimo. hahaha. ana jud na ang kinabuhi.

    - - - Updated - - -



    ayay, load sa mga babaye!

    - - - Updated - - -

    lain pa ato, kinsay nakabantay nga daghan na nanguli sa Pinas? Sa akong mga kaila daghan na kau nanguli. In fact, hapit na pud mi mo uli.
    y manguli namo? ako sad gusto nako mu uli. kapoy na dri sg. samotan pa gyd nag away2 mga igsuon dri. lol

    migrate nlng ta aussie or ca oi

  5. #22515
    @jackdi @rl

    Gikapoy na ako asawa sa iya trabaho mga boss, hapit kada buwan byahe, luoy pud kau. nya ga expect pud mi sa among ikaduhang anak, mas ganahan siya magtudlo sa pinas. Pero ako mo sulay pa ko balik diri kay pwerte mahala intawn sa gatas! Huwat ra ko manganak ako asawa dayon balik na diri kay mingawon ko ninyo.

    Nindot bitaw i migrate, pero lisod na imigrate if mo tungtong na ka ug 35. nindot pud raba New Zealand ug sa Sweden o, naa ko mga kaila mao tirada.

  6. #22516
    Quote Originally Posted by rl View Post
    y manguli namo? ako sad gusto nako mu uli. kapoy na dri sg. samotan pa gyd nag away2 mga igsuon dri. lol

    migrate nlng ta aussie or ca oi
    nindut na gyud iuli boss.haaay

  7. #22517
    Kami ni missis bago lang mi start sa process sa Immigrant visa application for canada. Hopefully ma approve mi. Although lisod gyud kaau karon. Medyo kapoy nasad ko diri SG - but not because hago akong work or bati ang ciudad - kung dili tungod kai overwhelmed nako. hahaha plus feel nako ang ka uncertain sa atong kaugmaon diri.

  8. #22518
    Senior Member maccebu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Gender
    Male
    Posts
    588
    Blog Entries
    2
    Quote Originally Posted by rl View Post
    boss jack,

    ni open ko sa BDO ofw , btaw taas kaau maintaining bal, nya wala ko ni deposit , minusan ko 300 taga buwan . ahak mao g close nako. open nlng ko regular account savings nlng sa bdo.

    metrobank boss nindot sad na?
    Nako metrobank boss.ok raman kayo.preha ra og bdo..dri ko maga bayad online og mga bills like bico og tubig, pldt, og uban pa..pwede gali mo load sa globe og smart though wako ka suway..

  9. #22519
    Quote Originally Posted by comicGeek View Post
    Kami ni missis bago lang mi start sa process sa Immigrant visa application for canada. Hopefully ma approve mi. Although lisod gyud kaau karon. Medyo kapoy nasad ko diri SG - but not because hago akong work or bati ang ciudad - kung dili tungod kai overwhelmed nako. hahaha plus feel nako ang ka uncertain sa atong kaugmaon diri.
    gplano pud mi sa akong wife pud lagi boss, pero lapas 35 na man gud mi so amo sa hunahunaon pag ayo. unsa inyo linya diri SG diay and naa na mo anak? mura nindot jud balhin Canada, pero ganahan pa gihapon ko sa SG. Diri ko sige ka attend mga workshops nga kung sa ato pa more than PhP5k ang worth pero diri daghan libre.

  10. #22520
    Quote Originally Posted by SUEDE View Post
    gplano pud mi sa akong wife pud lagi boss, pero lapas 35 na man gud mi so amo sa hunahunaon pag ayo. unsa inyo linya diri SG diay and naa na mo anak? mura nindot jud balhin Canada, pero ganahan pa gihapon ko sa SG. Diri ko sige ka attend mga workshops nga kung sa ato pa more than PhP5k ang worth pero diri daghan libre.
    IT ko then si misis sa insurance.

    38 nasad mi affected among points pero bawion namo sa among IELTS. Try lang

  11.    Advertisement

Similar Threads

 
  1. Working in Malaysia - Experiences and Tips
    By scilab in forum Overseas
    Replies: 572
    Last Post: 06-15-2020, 05:34 AM
  2. Replies: 14
    Last Post: 01-07-2015, 05:24 AM
  3. Working in Kuwait, experiences and tips...
    By walker in forum Career Center
    Replies: 1
    Last Post: 05-19-2014, 06:44 PM
  4. Working in Hong Kong - Experiences and Tips
    By kryptocrap in forum Career Center
    Replies: 10
    Last Post: 01-05-2014, 01:48 PM
  5. Working at Malaysia - Experiences and Tips
    By psyd_1 in forum Career Center
    Replies: 3
    Last Post: 06-17-2011, 01:13 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top